قسمت دوم جرایم سایبری 2019

منبع : کلیک کنید – ترجمه خودکار

در روز دوشنبه 24 نوامبر حدود ساعت 7 صبح اقیانوس آرام، یک حمله سقفی خرد در سونی تصاویر تولید شد. کارکنانی که وارد شبکه می شوند با صدای آتش سوزی، تهدید پیمایش و تصویر تهدید کننده از یک اسکلت آتش سوزی در سرتاسر سر و صدای کوچک از دو مدیر اجرایی استودیو مواجه شدند.

پیش از آنکه کارکنان فناوری اطلاعات سونی بتوانند پلاگین را بیرون بکشند، بدافزار هکرها از ماشین به ماشین در بسیاری و در سراسر قاره ها سرازیر شد و نیمی از شبکه جهانی سونی را از بین برد. این همه چیز را در 3،262 رایانه شخصی از 6،797 رایانه شخصی و 837 سرور از 1،555 سرور ذخیره کرد. برای اطمینان از اینکه هیچ چیز نمی تواند بهبود یابد، مهاجمان حتی یک سم کمی اضافی اضافه کرده اند: یک الگوریتم حذف خاص که این داده ها را هفت راه مختلف بازنویسی کرد. هنگامی که این کار انجام شد، کد هر یک از نرم افزارهای راه اندازی کامپیوتر را ربوده و ماشین های مغز را از بین برد.

از لحظهای که بدافزار راه اندازی شد، ماهها پس از اینکه هکرها برای اولین بار از هم جدا شدند، تنها یک ساعت طول کشید تا تصاویر سونی را به دوران Betamax برسانند. استودیو به استفاده از دستگاه های فاکس، برقراری ارتباط از طریق پیام های پست شده و پرداخت 7،000 کارمند با چک های کاغذی کاهش یافت.

این تخریب نه تنها باعث افزایش بهره وری داخلی سونی شده و از حقوق کارکنان محروم شده است؛ آن هم یک کابوس روابط عمومی بود. هکرها اطلاعات داخلی محرمانه ای از جمله داده های حقوق و ایمیل های بسیار خجالت آور درباره ستاره های فیلم منتشر کردند.
سونی از تنها 11 کارمند اطلاعاتی امنیتی انتقاد کرد.
گزارش های رسانه ها به سرعت اشاره کرد که یک نظرسنجی عمومی شرکت سونی در سال 2007 می گوید که 10 میلیون دلار برای جلوگیری از تلفات احتمالی 1 میلیون دلاری سرمایه گذاری نخواهد کرد.
یک مقاله موسسه 2015 SANS به این نتیجه رسید که سونی با اتخاذ چند ضمانت امنیتی مشترک توانست هک را جلوگیری کند.
جرایم رایانه ای
هک همچنین هزینه های مشخصی را نیز به همراه داشت. این حمله به طور قابل توجهی ارزش برخی از مهمترین دارایی های سونی را – فیلم های آن را کاهش داد. چهار فیلم سونی منتشر نشده به صورت آنلاین منتشر شد.
علاوه بر این، در ماه فوریه 2015، سونی تخمین زد که هزینه های تحقیق و بازگرداندن حمله حدود 35 میلیون دلار خواهد بود.
علاوه بر این، سونی با دعوا در مورد تقاضای کلاس، به نمایندگی از حدود 437،000 نفر که اطلاعات شخصی در این نقض گزارش شده بود، رسیدگی می شود.
در سال 2016 یک قاضی فدرال تصویب حل و فصل کرد که شامل حفاظت از سرقت هویت و هزینه های قانونی است.
هزینه های کلی این حل و فصل به 15 میلیون دلار برآورد شد.

هک باعث شد تا دولت آمریکا و شهروندانش به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد. در ماه دسامبر 2014، دولت ایالات متحده به طور عمومی اعلام کرد که کره شمالی در پی حمله سونی به عنوان انتقامجویی برای برنامه ریزی شده سونی در این مصاحبه، یک فیلم تخیلی در مورد قتل ترور کیم جونگ وان است.
تخصیص یک حمله سایبری به یک دولت ملی بسیار نادر است و ایالات متحده و دیگر کشورها هنوز نمیدانند چگونه به چنین حملاتی پاسخ دهند.
در حالی که حملات سایبری که موجب آسیب فیزیکی می شوند (مانند حمله به یک شبکه برق) احتمالا به عنوان حملات مسلحانه ای که به منظور دفاع از خود در دفاع از حقوق بین الملل به رسمیت شناخته می شود، مشاهده می شود، صرفا حملات به داده ها به نوار ” حمله مسلحانه. ”
دو هفته پس از آنکه دولت ایالات متحده هک را به کره شمالی اعطا کرد، پرزیدنت اوباما دستور اجرایی صادر کرد که تحریم ها را علیه سازمان های دولتی، سازمان ها و مقامات دولتی کره شمالی تحمیل کرد.
کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که تحریم ها نشان می دهد که این اقدامات واکنش به اقدامات و سیاست های تحریک آمیز، بی ثبات کننده و سرکوبگرانه کره شمالی، به ویژه حمله سایبری مخرب و اجباری آن به Sony Pictures Entertainment است.

علی رغم بیانیه های نیرومند کاخ سفید در برابر اقدامات کره شمالی، هک اثر منفی زیادی بر روی سخنرانی آزاد داشت. هکرها تهدیدهای خشونت فیزیکی را در نمایش این مصاحبه تهدید کردند، و باعث سونی برای لغو انتشار اولیه تئاتر، حرکتی است که پرزیدنت اوباما به عنوان یک «اشتباه» انتقاد کرد.
زیرا اجازه داد دیکتاتور “شروع به اعمال سانسور در ایالات متحده در اینجا”.
سونی به زودی برنامه تلویزیونی محدودتر را برنامه ریزی کرد و همچنین فیلم آنلاین و تقاضا را پخش کرد.
با این حال، آسیب از هک تحمل کرد و همچنان به حرف زدن در صنعت سرگرمی ادامه داد.
در سال 2015، به عنوان Disney و Hearst تلاش برای ایجاد یک کانال اخبار کابل با معاون رسانه، دیزنی و Hearst گزارش داد که درخواست قرارداد که ممنوع “هر گونه برنامه نویسی [که] شهرت یک کشور مستقل، یا خجالت می کشد Hearst و دیزنی به هر شیوه ”
گزارش در مورد بند قرارداد “روحیه” خود را به عنوان اصل برای این که “اگر شما در معاونت ریاضت را کنار بگذارید و کاری انجام دهید که کیم جونگ اون یا هر گروهی را متهم می کند و ما خود را آسیب می بینیم،” توصیف کرد، “دیزنی و هارست قادر خواهد بود که برای خسارت شکایت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهار =