فناوری در جرایم رایانه ای چیست

فناوری در جرایم رایانه ای چیست

 

نوآوری فنی را می توان برای خیر اجتماعی مهیا کرد،  مجرمان اما به همان اندازه به آسانی برای اهداف نابکارانه. این درست تر از جرایم سایبری نسبت به هر منطقه دیگری است. وسایبری نیز بیشتر تهاجمی می شوند. به همین دلیل است که Europol و سازمان های شریک آن در تمام مراحل مبارزه می کنند.

 

این متن به صورت خودکار ترجمه شده است …… منبع در انتهای صفحه می باشد .


جرایم اینترنتی یکی از اولویت های EMPACT برای  مانند استثمار جنسی چرخه سیاست از سال 2013 تا 2017 است: هدف این است که مبارزه با جرایم اینترنتی که توسط گروه های جرم و جنایت سازمان یافته انجام می شود و سود فراوانی از فعالیت های آنلاین مانند کارت های پرداخت آنلاین و کارت های پرداخت اینترنتی، کودکان و حملات سایبری، که بر زیرساخت های حیاتی و سیستم های اطلاعاتی در اتحادیه اروپا تأثیر می گذارد.

طبق آخرین ارزیابی خطر جرایم اشکال مختلف جرایم اینترنتی، از جمله جنایات با تکنولوژی  سازمان یافته جاسوسی اینترنتی (IOCTA)، جرایم اینترنتی در حال تبدیل شدن به تهاجمی و مقابله است. این را می توان در سراسر بالا، نقض داده ها و اخاذی جنسی مشاهده کرد.

جرایم اینترنتی یک مشکل رو به رشد برای کشورهای، از قبیل کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در بسیاری از زیرساخت های اینترنت به خوبی توسعه یافته و سیستم های پرداخت آنلاین هستند.

، و این به نوبه خود منجر به موارد بیشتر تقلب و اخاذی می شود.

محدوده وسیعی از فرصت هایی که مجرمان سایبری برای به دست آوردن آن تلاش می کنند، چشمگیر است. این جنایات عبارتند از:

با استفاده از شبکه های بتنی شبکه ای از دستگاه های آلوده به بدافزار بدون دانش کاربران – برای انتقال ویروس هایی که کنترل از راه دور کنترل های غیر قانونی دستگاه ها را دریافت می کنند، عدل سرا .  سرقت کلمات عبور و غیر فعال کردن حفاظت از آنتی ویروس؛
ایجاد “درهای عقب” در دستگاه های خطرناک اجازه می دهد تا سرقت پول و اطلاعات و یا دسترسی از راه دور به دستگاه برای ایجاد شبکه های بات؛
ایجاد پایگاه آنلاین برای تجارت اما این فقط اطلاعات مالی نیست، اما اطلاعات بیشتر به طور کلی، این یک هدف کلیدی برای مجرمان سایبری است. تعداد و فرکانس نقض داده ها در حال افزایش است تخصص هک کردن؛
میزبانی گلوله ای و ایجاد خدمات ضد ویروس؛
پول میزبانی آنلاین عملیات مربوط به فروش سلاح، گذرنامه های دروغین، کارت های اعتباری تقلبی و تقلبی، و مواد مخدر و خدمات هکینگ است. نقد سنتی و مجازی؛
مرتکب تقلب آنلاین، از جمله از طریق سیستم های پرداخت آنلاین، کارتینگ و مهندسی اجتماعی؛
اشکال مختلف از استثمار جنسی آنلاین کودکان، از جمله توزیع آنلاین از مواد سوء استفاده از جنس کودک و جریان زندگی سوء استفاده جنسی از کودک

جنایات با تکنولوژی بالا

تروجان و یا نرم افزارهای مخرب در فایروال ها و به دست آوردن کنترل بر سیستم کامپیوتری یا یک دستگاه تلفن همراه برای سرقت اطلاعات ارزشمند و یا آسیب رساندن به اطلاعات. انواع مختلفی از نرم افزارهای مخرب وجود دارد، و آنها می توانند در انجام یک حمله مکمل یکدیگر را تکمیل کنند.

یک botnet (کوتاه برای شبکه ربات) از رایانه های ارتباط برقرار کردن با یکدیگر در اینترنت ساخته شده است. یک مرکز فرماندهی و کنترل از آنها برای ارسال هرزنامه استفاده می کند، حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) را انجام می دهد (نگاه کنید به زیر) و مرتکب جنایات دیگر می شوند.

میزبانی آنلاین عملیات مربوط به فروش سلاح، گذرنامه های دروغین، کارت های اعتباری تقلبی و تقلبی، و مواد مخدر و خدمات هکینگ است.

یک روت کیت مجموعه ای از برنامه هایی است که دسترسی مدیر به سطح دسترسی به یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری را امکان پذیر می سازد، به این ترتیب مهاجم اجازه می دهد دسترسی ریشه یا دسترسی مجاز به رایانه و احتمالا سایر ماشین ها در همان شبکه داشته باشد.


یک کرم خودش را بر روی یک شبکه کامپیوتری تکرار می کند و بدون راهنمایی اقدامات مخرب را انجام می دهد.
یک تروجان یک برنامه مشروع را در داخل یا درون درج می کند، اما برای اهداف مخرب مانند جاسوسی، سرقت اطلاعات، حذف فایل ها، گسترش یک بوت نت و انجام حملات DDoS طراحی شده است.


Infector فایل را با رونویسی آنها یا وارد کردن کد آلوده که آنها را غیرفعال می کند، آلوده فایل های اجرایی (مانند .exe).
تروجان backdoor / remote-access (RAT) از یک سیستم کامپیوتری یا دستگاه تلفن همراه از راه دور دسترسی پیدا می کند. این می تواند توسط یکی دیگر از تروجان ها نصب شود. این مهاجم به طور کامل کنترل می کند که می تواند طیف وسیعی از اقدامات را انجام دهد، از جمله:
اقدامات نظارت
اجرای دستورات
ارسال فایل ها و اسناد به مهاجم
ورودی کلید های ورودی
گرفتن عکسهای روی صفحه


Ransomware کاربران را از دسترسی به دستگاه های خود متوقف می کند و خواستار پرداخت آنها از طریق روش های پرداخت آنلاین خاصی برای به دست آوردن دسترسی می باشند. یک نوع، پلیس ransomware، از نمادهای اجرای قانون برای اعطای مجوز به پیام جبران استفاده می کند.

 اسکن و پیدا کردن تهدیدات امنیتی / امنیتی بر روی یک دستگاه کاربر را پرداخت کند تا آن را حذف کند.
Spyware بر روی کامپیوتر بدون دانش مالک خود نصب شده است تا فعالیت های خود را نظارت و انتقال اطلاعات را به شخص ثالث
آگهی تبلیغاتی تبلیغاتی یا پنجره های 
Scareware نرم افزاری ضد ویروس جعلی است که وانمود می کند که تبلیغاتی شامل کد برای ردیابی رفتار کاربر در اینترنت است

پاسخ: پیگیری جنایتکاران سایبری در همه جبهه ها

با چنین گستره ای از فعالیت هایی که با چنین نوآوری دنبال می شود، پاسخ یوروپول و همکارانش باید خودشان جامع، پویا و بی رمق نوآور باشند. و این است

منبع :

https://www.europol.europa.eu/crime-areas-and-trends/crime-areas/cybercrime

Summary
Review Date
Reviewed Item
Admin
Author Rating
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =