جرایم سایبری و نمونه های آن

جرایم سایبری و نمونه های آن

جرایم اینترنتی، همچنین به نام جاسوسی کامپیوتری، استفاده از رایانه به عنوان وسیله ای برای دستیابی بیشتر به موارد غیر قانونی، از جمله تقلب، قاچاق پورنوگرافی کودکان این متن به صورت خودکار ترجمه شده است و منبع در انتهای صفحه می باشد . و مالکیت معنوی، سرقت هویت یا نقض حریم خصوصی است. جرایم اینترنتی، به ویژه از طریق اینترنت، به دلیل رایانه تبدیل به مرکز تجارت، سرگرمی و دولت شده است.

 

 

 

از آنجا که رایانه ها و اینترنت در ایالات متحده به زودی و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر قربانیان و خائنانی از جرایم سایبری آمریکایی بودند. با فن آوری های جدید فرصت های جنایی جدید این حال، در قرن بیست و یکم، در هر نقطه از جهان که در معرض جرایم سایبری از یک نوع یا دیگر قرار نگرفت، به سختی در یک مکان قرار گرفت.
تعریف جرم سایبری

ی را ایجاد می کنند، اما تعداد کمی از انواع جرم و جنایت جدید. چه چیزی تخلف سایبری را از فعالیت جنایی سنتی متمایز می کند؟

بدیهی است،  جنایی وجود داشته باشد، کافی نیست. مجرمان برای ساختن تقلب، ترافیک در پورنوگرافی کودکان و مالکیت معنوی، سرقت یک هوی یک تفاوت در استفاده از کامپیوتر دیجیتال است، اما تکنولوژی به تنهایی برای تمایزی که ممکن است بین قلمروهای مختلف فعالیت ت یا نقض حریم شخصی کسی به کامپیوتر نیاز ندارند. همه این فعالیت ها قبل از اینکه پیشوند “سایبر” تبدیل به همه جا شد، وجود داشته باشد. جرایم اینترنتی، بویژه در ارتباط با اینترنت، نشان دهنده گسترش رفتارهای جنایی موجود در کنار برخی فعالیت های غیر قانونی جدید است.

اکثر موارد جرایم اینترنتی حمله به اطلاعات مربوط به افراد، شرکت ها یا دولت ها است. اگر چه حملات بر روی یک جسم فیزیکی صورت نگرفته است، آنها در بدن  ما مجموعه ای از اعداد و شناسه ها در پایگاه داده های چند کامپیوتر متعلق به دولت ها و شرکت ها هستیم. جرایم اینترنتی نشان می دهد مرکزیت رایانه های شبکه در زندگی ما، و همچنین شکنندگی چنین حقایق به ظاهر قوی به عنوان هویت فردی. مجازی شخصی یا شرکتی خود قرار می گیرند که مجموعه ای از ویژگی های اطلاعاتی است که افراد و موسسات را در اینترنت تعریف می کند. به عبارت دیگر، در عصر دیجیتال هویت مجازی هویت ما عناصر ضروری زندگی روزمره است:

جنبه مهم جرایم اینترنتی شخصیت غیرقانونی آن است: اقدامات ممکن است در حوزه های قضایی با فاصله های وسیع متفاوتی اتفاق بیفتد. این موضوع برای اجرای قانون بسیار جدی است؛ زیرا قبلا جرایم محلی یا حتی ملی هم اکنون به همکاری بین المللی نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر شخصی به نقاشی کودکان در رایانه ای در یک کشور دسترسی پیدا کند که پورنوگرافی کودکان را ممنوع نکند، آیا فردی مرتکب جنایت شده در کشوری است که چنین مواد غیرقانونی است؟

جرایم اینترنتی کجاست؟ فضای سایبری به سادگی یک نسخه ثروتمندتر از فضای مکانی است که در آن یک مکالمه تلفنی انجام می شود، جایی میان دو نفر که مکالمه دارند. اینترنت به عنوان یک شبکه پنهان سیاره، جنایتکاران را پنهان کردن چندین مکان در دنیای واقعی و همچنین در شبکه خود می کند. با این حال، به محض اینکه افراد در حال حرکت بر روی زمین علائمی را که ردیاب ماهر می توانند پیروی کنند، به رغم تلاش های خود برای پوشش دادن مسیر خود، مجرمان سایبری را به خاطر هویت و موقعیت آنها ترک می کنند، نشانه ها را ترک می کنند. با این حال، به دنبال چنین سرنخ هایی در سراسر مرزهای ملی، پیمان های بین المللی جرایم سایبری باید تصویب شوند.

در سال 1996، شورای اروپا همراه با نمایندگان دولت ایالات متحده، کانادا و ژاپن، یک پیش نویس بین المللی را که شامل جرایم کامپیوتری بود، تهیه کرد. در سراسر جهان، گروه های آزادیخواه مدنی فورا به مقررات مربوط به معاهده ای که نیاز به ارائه دهندگان خدمات اینترنت (آی پد) برای ذخیره اطلاعات مربوط به معاملات مشتریان خود داده است، اعتراض کردند و این اطلاعات را بر اساس تقاضا تغییر دادند. با این وجود، کار بر روی این پیمان ادامه یافت و در 23 نوامبر 2001، 30 کنوانسیون شورای اروپا درباره جرایم اینترنتی به امضا رسید.

 

این کنوانسیون در سال 2004 به اجرا در آمد. پروتکل های اضافی شامل فعالیت های تروریستی و جرایم جنسی نژادپرستانه و جنایتکارانه در سال 2002 پیشنهاد و در سال 2006 به اجرا درآمد.عدل سرا . .  علاوه بر این، قوانین ملی مختلف مانند قانون ایالات متحده آمریکا در سال 2001، قانون را گسترش داده اند قدرت اجرایی برای نظارت و محافظت از شبکه های کامپیوتری.
انواع جرایم اینترنتی

جرایم اینترنتی محدوده وسیعی از فعالیت ها را تشکیل می دهد. در یک نهایت جنایاتی هستند که شامل نقض اساسی حریم خصوصی شخصی یا شرکتی مانند حمله به یکپارچگی اطلاعات ذخیره شده در انبارهای دیجیتال و استفاده از اطلاعات غیرقانونی دیجیتال برای اخراج یک شرکت یا فرد است.

همچنین در این پایان طیف، جنایت رو به رشد سرقت هویت است. Midway در سراسر طیف جرایم مبتنی بر معامله، مانند تقلب، قاچاق پورنوگرافی کودکان، دزدی دریایی، پولشویی و جعل و تقلب است. این جنایات خاص با قربانیان خاص است، اما جنایتکار در ناشناس بودن نسبی ارائه شده توسط اینترنت است. بخش دیگری از این نوع جرم شامل افراد درون شرکت ها یا بوروکراسی های دولتی است که عمدا اطلاعات را برای اهداف سود یا سیاسی تغییر داده اند. در انتهای دیگر طیف

منبع :

https://www.britannica.com/topic/cybercrime

Summary
Review Date
Reviewed Item
Admin
Author Rating
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =